Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

“Ege Üniversitesi 14. Biyomühendislik Günleri” düzenlendi

    Ege Üniversitesi Biyomühendislik Bölümünün gelenekselleşen etkinliği ‘Biyomühendislik Günleri’ bu yıl, 5-6 Mayıs 2017 tarihlerinde14. kez ‘Mezunlar Arası Dayanışma ve İşbirlikleri’ teması ile Ege Üniversitesi Biomühendislik Bölümü yeni binasında gerçekleştirildi.

    Sanayi ve üniversite işbirliği bilinci ile hazırlanan etkinlik, sektörün temsilcilerini, eski-yeni mezun tüm öğrencileri ve Biyomühendislik alanına emek veren tüm paydaşları 'El ele, hep birlikte' sloganı ile bir araya getirdi.

    Etkinliğin açılış törenine; Ege Üniversitesi Rektör Yrd. Prof.Dr. Cengiz Metin, EÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Vek. Prof. Dr. Süheyda Atalay ve Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fazilet Vardar Sukan ile Ege Üniversitesi akademisyenleri ve öğrenciler katıldı.

    Program kapsamında "Gençlerle Deneyim Paylaşımı, Mezunlardan Sesleniş, Türkiye'deki Biyomühendislik Bölüm Temsilcileri, Sanayicilerden Öğütler, Sağlık Teknolojileri ve Biyomühendisliğin Kümelenmedeki Önemi" konularında sunumlar yapılarak biomühendisliğin, Türkiye ve Dünyadaki genel durumuna dair değerlendirmeler yapıldı.