Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

Bir yılda iki kez tarih yazdı!

 

      Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünden bu yıl mezun olan Milli Cimnastikçi İbrahim Çolak, 9 Eylül’de Macaristan’da düzenlenen World Challenge Cup’ta  halka aletinde altın madalya kazandı. 
      Türkiye’ye cimnastik tarihinde ilk Dünya Üniversite Oyunları madalyasını kazandıran Milli Cimnastikçi, Şubat ayında 2017 Melbourne Dünya Kupası’nda da adını cimnastik tarihine “Çolak hareketi (The Colak)” ile yazdırmıştı. 9 Eylül’de Macaristan’da düzenlenen World Challenge Cup’ta halka aletinde altın madalya kazanan, Haziran ayında Bakü’de düzenlenen 4. İslam Dayanışma Oyunlarından altın madalya ile dönen sporcu, Ekim ayı başında Kanada’nın Montreal kentinde düzenlenecek olan FIG Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’na katılacak. Çolak’ın en büyük hedefi ise Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenecek olan 2020 Olimpiyat Oyunlarından madalya ile dönmek.


Cumhurbaşkanı tarafından takdir edilmek motive etti

       Gerek milli takım içinde gerekse de bireysel başarıları ile parlak bir yıl geçiren Çolak’ın en büyük mutluluğu, başarılarının takdir edilmesi. Bu yıl Ramazan ayında iftar ve 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelme şansı  bulan Çolak, soyadıyla tarihe geçen  The Çolak  hareketini,  Cumhurbaşkanına İzletti ve Cumhurbaşkanı,  kendisini başarılarından dolayı tebrik etti.