Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Şube Müdürlüğü’nde; öğrencilerin psikolojik, sosyal ve ekonomik yönden gelişmesine yardımcı olunmaktadır.Birimde

5 psikolog, 2 büro memuru ve 1 sekreterin koordinasyon içinde görev yaptığı birimde; iletişim ve kimlik problemleri, sınav stresi, uyum sorunları ve diğer psikolojik problemler ele alınmaktadır.

Ayrıca her yıl üniversitemize yeni gelen öğrencilerimize, yeni hayatlarına uyum sağlamalarını kolaylaştırmak amacıyla uyum seminerleri düzenlenmektedir.Bunların dışında çeşitli konularda seminerler ve konferanslar düzenlenmektedir. Bireysel görüşmelerin yanında grup terapisi de yapılmaktadır.

Birimde çeşitli psikolojik sorunları olan öğrenciler ve personel ile yapılan bireysel görüşmeler randevu sistemi ile yapılmaktadır.

Bu birim; burslar, beslenme, barınma, giysi yardımı, sağlık hizmetleri, part-tıme iş bulma gibi konularda da öğrencilere rehberlik etmektedir. Part-Tıme çalışmak isteyen öğrenciler bu birime gelerek iş başvuru formu doldurabilirler, ayrıca birimde asılı iş ilanlarını takip edebilirler.