canlı destek
Ağbal, “Ege Üniversitesi’ne desteğimiz sürecek”

Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ı ziyaret eden Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı ve YÖK Üyesi Naci Ağbal, Ege Üniversitesi üst yönetimi ve senato üyeleriyle bir araya geldi. Rektör Budak’tan üniversitedeki proje ve çalışmalarla ilgili alan Ağbal, Ege Üniversitesi’ne desteklerinin devam edeceğini söyledi.

İzmir’de bir dizi programa katılan Naci Ağbal, EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ı ziyaret etti. Ağbal, Prof. Dr. Necdet Budak ile yaptığı ikili görüşmenin ardından EÜ üst yönetimi ve senato üyeleriyle bir araya geldi.

Naci Ağbal’a nazik ziyaretleri için teşekkür eden Rektör Budak, görevde bulunduğu süre zarfında gerçekleştirdiği projeler ve uygulamalar ile üniversitenin durumu hakkında bilgiler verdi. Rektör Budak, “Köklü bir geçmişe sahip üniversitemizin donanımlı akademisyenleri, bilim dünyasında Ege Üniversitesinin adından sıkça söz ettiriyor. Araştırma projeleriyle Türkiye’de ilk sıralarda yer alan üniversitemizde, çalışanımızla, öğrencimizle huzur ve güven ortamında eğitim faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Öğrenci odaklı şeffaf yönetim anlayışımızla eğitim kalitemizi daha iyi seviyelere taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Gerek ziyaretleri gerekse destekleri için Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Sayın Naci Ağbal’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ege Üniversitesinin Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden olduğuna değinen Ağbal, “Bilimsel çalışmalarıyla ülkemize önemli katkılarda bulunan Ege Üniversitesi son zamanlarda projeleriyle ciddi bir ivme kazandı. Ülkemizdeki tüm üniversitelerimiz elbette bizim için önemli ve her birine devletimizin imkânları doğrultusunda destek veriyoruz. Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ı uzun yıllardır tanıyorum ve birlikte de çalıştık. Burada da önemli başarılara imza atıyor. Ege Üniversitesine desteklerimiz sürecek. Ülkemizin bilimle kalkınacağını biliyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ