Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

Tandem

Tandem, çeşitli anadillerin ikili bir uyum içinde öğrenilmesi ve öğretilmesidir.Avrupa birliğinin LINGUA projesine bağlı olarak uluslararası e-mail Tandem network`üne fon ayrılmış, yabancı dilin internette tandem metodu ile öğrenilip öğretilmesine olanak sağlanmıştır. Ayrıca kendi anadilini konuşan her iki ülke insanının karşı karşıya gelecek şekilde aynı masada bir hoca denetiminde periyodik zamanlama ile bir sınıfta kurs kapsamında birlikteliği de söz konusudur. İngilizce deki deyimi ile buna face-to face denmektedir.

Alborg (DK), Arhus (DK), Bochum (DE),Coimbra(PT),Dublin(IE), Mitthögskolan haernesand / Sundsvall (SE), Oviedo (ES), ENST Paris (FR),Sheffield (GB) HKL Sittard (NL) ve Trier (DE) üniversiteleri bu projenin resmi üyeleridir. Ayrıca Matsuyama (Japonya) , Rhode Island (USA) ve Turin (IT) üniversiteleri de bu projeye katılmışlardır.

Uluslararası E-Mail Tandem Network ve iki dildeki subnetlere şu adresten ulaşabilirsiniz:
http://www.slf.ruhr-uni-bochum.de/slf/brammerts

Türkiye`de İzmir`de ki Ege Üniversitesi, ve Eskişehir`de ki Anadolu üniversitelerinde Tandem programlarına katılım sağlanmıştır.Ege Üniversitesinde Tandem Koordinatörü Öğr. Gör. Güngör Arkış`a tandem@mail.ege.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.