Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

Rektör Prof. Dr. Budak, Başbakan Yıldırım’a Ege Üniversitesi’nin hedeflerini anlattı

 

        Ege Ekonomi Forumu için İzmir’e gelen Başbakan Binali Yıldırım, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak başkanlığındaki Ege Üniversitesi heyetiyle kapsamlı bir toplantı yaptı.

        Ege Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Necdet Budak’ı tebrik eden Başbakan Binali Yıldırım, Ege Bölgesi’nin ve Türkiye’nin öncü yükseköğretim kurumu olan Ege Üniversitesi’nin uluslararası alanda başarılı bir bilim yuvası olarak çalışmalarını sürdürmesi için gereken desteği sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

         Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Başbakan Binali Yıldırım ile verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade ederek “Sayın Başbakana kalabalık bir heyetle gittik.  Rektör yardımcılarımız, bazı dekanlarımız ve öğretim üyelerimizden oluşan Ege Üniversitesi heyeti olarak, üniversitenin gelecek vizyonu, hedefleri, bu hedeflere ulaşabilmek için ihtiyaç duyulanlar gibi birçok konuda Başbakanı bilgilendirdik. Sayın Yıldırım, heyetimizi ilgiyle dinledi ve üniversitemizin uluslararası arenada daha da gelişebilmesi için gereken desteği sağlayacaklarını söyledi” dedi.