Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

Ege Üniversitesi Sağlık Hizmetleri

Öğrencilerimizin sağlık sorunları yaşamaları halinde başvuracakları birim Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı binasında hizmet veren Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniği ve Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Polikliniği'dir.
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniği bünyesinde Dahiliye, Dermatoloji, Göz, KBB, Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı, Psikiyatri,Göğüs, Diş Poliklinikleri yer almaktadır. Radyoloji ve labaratuvar hizmetleri verilmektedir. Ayrıca emekli olmuş öğretim elemanlarına hizmet veren C Polikliniği bulunmaktadır.

NASIL YARARLANILIR?
Kampüs Polikliniği hafta içi 08.00-16.00 saatleri arasında hasta kabul etmektedir.Personel, personelin birinci derece yakını ve öğrenciler herhangi bir sağlık problemi ile karşılaştığında kampüs içerisinde yer alan EÜ Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniğine ve EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Polikliniğine TC kimlik numarası ile başvurabilmektedir.
5510 sayılı Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun tüm hükümlerinin 01.01.2012 tarihinde uygulamaya konulması nedeniyle tüm öğrenciler öncelikle anne ve babasının güvencesi ne ise onunla bakılabilmektedirler. Ailesinin güvencesi olmayan öğrencilerin ise 5510 sayılı Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 01.04.2017 tarihinde yapılan değişikliklerini incelemesi gerekmektedir.
Ayrıntılı bilgi için;
EÜ Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniği İlk Kayıt
Tel : 0 (232) 311 12 70
0 (232) 311 36 70
E-Posta : egekampuspoliklinigi@mail.ege.edu.tr