Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

Ege Üniversitesinde “Kalkınma Platformu” kuruldu

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın göreve gelmesinin ardından Ar-Ge ve inovasyon konularında önemli bir atılım içerisine giren Ege Üniversitesinde şimdi de “Kalkınma Platformu” kuruldu.

Ege Üniversitesi öğretim üyelerinin birikimlerini bilimsel projeler geliştirmek için kullandıklarını dile getiren Rektör Prof. Dr. Budak, ‘‘ Şimdi ise öğretim üyelerimiz üniversitemizi daha iyiye götürmek ve proje geliştirmek üzere kalkınma platformunda (Think -Tank) bir araya geliyorlar. Çeşitli alanlarda yetkin öğretim üyelerimizin bir araya geleceği bu platformda üniversitemizin ihtiyaçlarını belirleyerek bu ihtiyaçları inovatif projeler ile çözmeyi planlıyoruz. Şimdiye kadar denenmemiş fikirleri bulmayı ve denemeyi amaçlayan kalkınma platformumuz; tıptan, mühendisliğe, sosyal bilimlerden, fen bilimlerine kadar geniş bir yelpazede öğretim üyelerinin fikirlerini bir araya toplayacak. Bu sayede çok farklı alanlardan akademisyenlerimiz üniversitemiz için bir arada fikir üretebilecek’’ diye konuştu.  

Ege Üniversitesinde katılımcı bir yönetim anlayışı ile yola çıktıklarını dile getiren Rektör Prof. Dr. Budak, “Ailemizin her bir üyesinin fikirleri bizim için değerli. Bu düşünceyle her gün 40 öğretim üyemiz ile ‘Rektörle Akşam Çayı’ adlı toplantılar çerçevesinde bir araya geliyoruz. Öğrencilerimiz ve idari çalışanlarımızdan gelen fikirleri de dikkate alıyoruz. Yaşamımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz ve bizi biz yapan üniversitemizin sorunlarının çözümü noktasında tek yumruk olacağız ve ailemizin her bir üyesinin çözümün bir parçası olmasını hedefliyoruz’’ dedi.