Çerez Örnek
Rektör Prof. Dr. Budak, Ege Üniversitesi mezunu iş insanlarını ağırladı

Ege Üniversitesi Mezun Kartı avantajlar sunuyor

Rektör Prof. Dr. Budak, Ege Üniversitesi mezunu iş insanlarını ağırladı

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi mezunu iş insanları ile bir araya geldi. Ege Üniversitesi Rektörlük Hizmet Binasında gerçekleştirilen “Rektör-Mezun Buluşması”na Ege Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ersan, Prof. Dr. Kutsal Turhan, Prof. Dr. Canan Fisun Abay ve iş insanları katıldı.

İş dünyasında yer alan Ege Üniversitesi mezunu iş insanları ile bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Egelilerin güç birliğinin artırılması anlamında ilkini düzenlediğimiz toplantıda mezunlarımızla fikir alış verişinde bulunduk. Mezunlarımıza üniversitemizin yenilikçi uygulamalarından, gerçekleştirdiğimiz değişim,  dönüşüm,  dijital ve alt yapı çalışmalarımız ile ilgili bilgi paylaşımında bulunduk. Mezunlarımıza sunduğumuz imkânlarımız hakkında bilgi sahibi oldular. Egeli mezunları sektörlerde en iyi yerlerde görmekten mutluluk duyuyoruz. Bizlerin gurur kaynağı oluyorlar. İş dünyasında önemli yer edinmiş Egeli mezunlarımızın, öğrencilerimize de önemli bir moral ve motivasyon kaynağı olduğunu düşünüyorum. Her zaman belirttiğimiz gibi ‘Egeli olmak ayrıcalıktır.’ Hedefimiz, burada bulunan mezunlarımız gibi daha nice başarılı bireyleri ülkemize kazandırmak ” dedi.

Ege Üniversitesi mezunları, “Ege Üniversitesi Mezun Kartı” ile kampüs imkânlarından yararlanıyor. Ege Üniversitesinin kurum kültürünü güçlendirmek için hayata geçirilen   “Mezun Kartı” uygulaması önemli imkânlar sunuyor. Ege Üniversitesi mezunlarının kampüse girişlerini kolaylaştıran ve her zaman Ege Üniversitesi Ailesinin bir parçası olduklarını hatırlatan “Mezun Kartı” uygulaması Egelilerin kampüse bir başka gözle bakmalarını sağlayarak, aidiyet duygusunu güçlendiriyor.

 “Ege Üniversitesi Mezun Kartı”  uygulamasını, mezunların üniversiteyle bağlarının devam etmesi için hayata geçirdiklerini ifade eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “  Ege Üniversitesinde hedeflerimizden birisi, kurumsal aidiyet ve adanmışlık duygusu güçlü bir kurum kültürü oluşturmaktı. Çalışan, öğrenci ve mezunlarla gönül köprülerinin kurulduğu bir Ege Üniversitesi hepimizin arzusu idi. Bu kapsamda Ege Üniversitesi Mezunlarla İlişkiler, Başarı ve Kariyer Planlama Ofisi”ni kurduk ve “Mezun Kartı” uygulamasına geçtik. Uygulamamız, üniversitemiz ile mezunlarımız arasında köprü oldu. Kartlarını alan pek çok mezunumuz birbirleriyle ve üniversitemiz ile iletişime geçtiğine şahit oluyoruz.  Bir hedefimizi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversitemiz mezunlarıyla bundan böyle her zaman dayanışma içerisinde olacak. Mezunlarımız tüm hayatları boyunca “Mezun Kartı” ile  “Egeli Ruhu”nu taşıyacak ve yaşayacaklar” dedi.

Ege Üniversitesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarından  herhangi birini tamamlayan mezunları mezunbilgi.ege. edu.tr sayfasından Mezun Bilgi Sistemine giriş yaparak kart talebinde bulunabiliyor.

Kart sahibi mezunlar, Ege Üniversitesine 7/24 giriş-çıkış yapabiliyor, Lokal, Kit-Vak, Konuk Evi, Kış Bahçesi, Havuz, Merkez Kütüphanesi, Spor Salonlarının yanı sıra  tüm sosyal tesislerinden yararlanabiliyor. Ayrıca Ege Üniversitesinin anlaşmalı olduğu kolej, hastane gibi kurum ve kuruluşların imkânlarından indirimli olarak faydalanabiliyorlar.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ