Çerez Örnek
canlı destek
EÜ Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü yeni hizmet binasına kavuştu

Ege Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğünün yeni hizmet binası düzenlenen törenle hizmete açıldı. Ege Üniversitesi ana kampüsü tören şölen alanı yanında yapımı tamamlanan yeni hizmet binasının açılışında konuşan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitelerde en önemli konulardan birisi hiç şüphesiz gençlerimizin ve çalışanlarımızın güvenliği. Kısa sürede üniversitemizde hayata geçirdiğimiz uygulamalarla huzur ve güven iklimini oluşturduk. Koruma ve Güvenlik Şube  Müdürlüğümüzü yeniden yapılandırdık. Şimdi de yeni hizmet binamızı üniversitemizin hizmetine açıyoruz. Artık görevlilerimiz daha nezih ve kullanılışlı bir binada faaliyetlerini sürdürecekler” dedi.

Ege Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğünün yapımı bir süre önce tamamlanan yeni hizmet binasına taşındı.  Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak öncülüğünde yeniden yapılandırılan ve yeni binasında hizmet vermeye başlayan Ege Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü personeli; uygulamaları, iletişimi, görev bilinci, eğitimi ve yaklaşımları ile hem Ege Üniversitesi personelinden hem öğrencilerden hem de sağlık başta olmak üzere değişik sebeplerle gelen misafirlerden tam not almaya başladı.

Yeni Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü Hizmet Binasının açılışı Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ersan,  Prof. Dr. Kutsal Turhan tarafından gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Güvenlik birimimizdeki arkadaşlarımızın her birinin bizim için ayrı bir önemi var. Üniversitelerde en önemli konulardan birisi hiç şüphesiz gençlerimizin ve çalışanlarımızın güvenliği. Bunun için bir dizi tedbir çalışmaları yaptık. Üniversitemizdeki güvenlik zaafı bulunan yerlerde gerekli önlemleri alarak metruk binaların yıkımını gerçekleştirdik. Aydınlatmalı kamera sistemini devreye soktuk. Çok yakında kampüsümüzün belirli noktalarına ‘Güvenlik çağrı butonları’ koyacağız. Çalışanlar, öğrenciler ve güvenlik görevlileri arasındaki karşılıklı iletişimi sağlıklı bir şekilde sağlamamız gerekiyor. Hep birlikte üniversitemize sahip çıkacağız. Yeni yapılandırdığımız binamızla güvenlik görevlilerimize daha nezih bir ortam oluşturduk. Kısa sürede üniversitemizde hayata geçirdiğimiz uygulamalarla huzur ve güven iklimini oluşturduk. Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğümüzü yeniden yapılandırdık. Şimdi de yeni hizmet binamızı üniversitemizin hizmetine açıyoruz. Artık görevlilerimiz daha nezih ve kullanılışlı bir binada faaliyetlerini sürdürecekler. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ