canlı destek
EBAT’tan Onkoloji Kongresi

Ege Üniversitesi Bilimsel Araştırma Topluluğu ( EBAT) tarafından düzenlenen 5. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Tıp Fakültesi öğrencilerini bir araya getirdi. Muhiddin Erel Amfisinde bu yıl Onkoloji başlığı ile düzenlenen kongreye tıp fakültesi öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

Kongrenin açılış töreninde konuşan EÜ Rektörü Prof. Dr. Budak,  EBAT’ın faaliyetlerine 1987 yılında başladığını hatırlatarak, ‘‘ Bu durum bilimde öncü olan üniversitemiz açısından büyük bir gururdur. EBAT tarafından yapılan araştırmalar ve çalışmalar sonucunda ulusal ve uluslararası alanda birçok bilimsel yayına, çeşitli organizasyonlara imza atıldı. Bu yıl düzenlenen kongrenin konusu ise Onkoloji. Güncel ve sürekli yeni gelişmelerin olduğu bir tıp alanı olan Onkoloji alanındaki etkinlikler sayesinde; hepimizin konuyla ilgili detaylı bilgileri ve yeni gelişmeleri öğrenme fırsatı olacak. Öğretim üyelerimizin sözlü sunumları ve tıp fakültesi öğrencilerinin sözlü ve poster sunumları ile devam edecek olan bu etkinlik, konu ile ilgili araştırma yapmış öğrencilerin geleceğin bilim insanları olarak yetiştirilmesine hizmet edeceğini düşünüyorum. Bu duygularla konuyla ilgili çalışan başta öğrencilerimizi ve onları bilimsel konularda çalışma yapmaya yüreklendiren tüm akademisyenlerimizi kutluyorum’’ şeklinde konuştu.

EBAT Başkanı, EÜTF 3. Sınıf öğrencisi Buğra Özkara ise zengin bir bilimsel içeriğe sahip bir kongre düzenlemeye özen gösterdiklerini belirterek ‘‘ Günümüzde en yaygın ikinci ölüm sebebi olan kanseri daha ayrıntılı olarak inceleme fırsatı bulacağımız kongrenin tüm katılımcılar için faydalı olmasını diliyorum. Topluluk çalışmalarımıza her zaman destek olan rektörümüze, danışma kurulumuza ve herkese teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Kongre kapsamında 7 öğretim görevlisi, 1 konuk konuşmacı ve 9 öğrencinin yapacağı sunumlar ile kanser hakkında son gelişmeler incelenecek.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ