Çerez Örnek
EÜ Eğitim Alanındaki İşbirliklerine Yenilerini Ekliyor

Ege Üniversitesi ile Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitim alanındaki işbirliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Ege Üniversitesi ile Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında; edebiyat, fen ve yabancı dil eğitimi alanlarında hazırlanan projelerin protokolleri imzalandı.

Ege Üniversitesi Eski Senato Salonu’nda imzalanan protokole Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Canan Fisun Abay, Prof. Dr. Mehmet Ersan, Prof. Dr. Kutsal Turhan, proje kapsamındaki birimlerin yöneticileri ve akademisyenler katıldı. 

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversiteler,  üretilen bilginin toplum ve ülke için faydaya dönüştüğü bir platform olması açısından önemli bir alandır. Biz, Ege Üniversitesi olarak toplumla kucaklaşacak ve faydalı olacak her projede olmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkesi can-ı gönülden kutluyorum. Toplumdaki her bireye dokunduğumuzda, hayatına ışık olduğumuzda bizler de değerli oluruz” dedi.

İmzalanan protokoller kapsamında üç proje yer alıyor. Edebiyat Fakültesi ile Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki bir sosyal sorumluluk projesi olan “El Ele Eğitimde Fark Yarat Projesi”  eğitimde fırsat eşitliği yaratmak adına, dezavantajlı okullarda eğitim gören 7-17 yaşındaki öğrencilerde Sosyal Bilimler alanında (Tarih, Coğrafya, Psikoloji, Felsefe, Arkeoloji vb) ilgi ve bilgi düzeylerini yükseltmeye yönelik sınıf ve sınıf dışı etkinliklerle başarı durumunu artırmayı hedefliyor.

 Fen Fakültesi ile Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Unutmadan Öğreniyorum” projesi çerçevesinde ise seçilen pilot okullarda öğrencilerin akademik yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Bir başka projede ise Edebiyat Fakültesi ve Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı öğrencilerin tedavisinin devam ettiği Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesinde “Speak  Break And Dyned” (Konuşma Molası ve Dyned) programı uygulamaya geçilecek. Program kapsamında tedavi gören öğrenciler çoklu ortamda etkileşimli İngilizce dil eğitimi alacak.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ