canlı destek
Ege Üniversitesi Kampüsü Günden Güne Güzelleşiyor

      Ege Üniversitesi kampüsünün daha güvenli ve yaşanabilir olması için Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın liderliğinde başlatılan değişim ve dönüşüm tüm hızıyla devam ediyor. Yapılan çalışmalarda son olarak kampüs içinden geçen ve görüntü kirliliğine neden olan 6 tane olan yüksek gerilim hatları tamamen kaldırıldı.

      Daha huzurlu ve güvenli bir kampüs oluşturmak için çaba gösterdiklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Her yıl binlerce öğrenci tarafından tercih edilen bir üniversiteyiz. Öğrencilerimize güvenli ve huzurlu bir kampüs ortamı yaratmak bizim boynumuzun borcu. Kampüs içinden boydan boya geçen yüksek gerilim hattı yoğun bir çalışmanın ardından tamamen kaldırıldı. Uzun yıllardır varlığı çalışanlarımız ve öğrencilerimizi rahatsız eden yüksek gerilim hattı, ilgili kuruluşun yoğun çalışmalarıyla söküldü. Böylece kampüsümüzde daha kaliteli yaşam koşulları sağlanmış oldu” dedi.

      Kampüste yapılan diğer çalışmalarla ilgili bilgi de veren Budak “Kampüsümüzün yeni eğitim-öğretim yılına hazır olması için yaz boyunca çok yoğun bir çalışma süreci geçirdik. Trafiği azaltıp, bisiklet ve yaya yollarını çoğalttık. Güvenlik eksikliği olan bölgelerimizde çeşitli önlemler aldık. 24 saat yaşayan bir kampüs için aydınlatmalarımızı ve levhalarımızı yeniledik. Güvenlik önlemlerinin yanında estetik olarak da göze hoş gelecek dokunuşlar yapıyoruz. Peyzaj çalışmaları ile yeşil bir kampüs yaratırken aynı zamanda üniversitemizi metruk yapılardan ve görüntü kirliliğine sebep olan eskimiş nesnelerden arındırıyoruz. Üniversitemizin fiziki imkânlarını daha kaliteli hale getirmeye yönelik dönüşümlerimiz devam edecek. Her şey daha güvenli, temiz, yeşil ve yaşanabilir bir Ege Üniversitesi kampüsü için.” diye konuştu.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ