canlı destek
Ege’de Tek Şifre Sistemi e-Devlet’e Entegre Oldu

       İnovasyon, dijitalleşme ve Ar-Ge alanında birçok önemli uygulamayı hayata geçiren Ege Üniversitesi, yükseköğretim kurumlarına örnek olacak bir ilke daha imza attı. Üniversite genelinde kullanılan tüm dijital sistemleri SSO üzerinden tek şifre ile erişilebilir hale getiren Ege Üniversitesi, şimdi de SSO Servisine e-devlet entegrasyonunu sağladı.

       Üniversite genelinde kullanılan tüm dijital sistemlere tek bir şifre ile merkezi bir noktadan erişilebilmesi için SSO (Single Sign-On=kimlik.ege.edu.tr) sisteminidevreye sokan Ege Üniversitesi;  kimlik.ege.edu.tr adresine e-devlet ile giriş seçeneğini ekledi. Ege Üniversitesi çalışanları ve öğrencileri artık tek şifrelerine ek olarak e-devlet şifrelerini kullanarak da kimlik.ege.edu.tr adresine giriş yapmaya başladı. Bu giriş yöntemi ile şifresini unutan çalışan ve öğrenciler yalnızca e-devlet şifresine sahip olmaları halinde hesaplarına kolaylıkla erişebilecekler. Sistemde birden fazla kullanıcısı bulunanlar hangi hesapları ile giriş yapacaklarını da seçebilecekler.

     Bir yıllık görev süresi içerisinde Ege Üniversitesinin dijital dönüşüm için yoğun gayret gösteren Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “ Ege Üniversitesi olarak devletimizin hedefleri doğrultusunda dijital dönüşüm konusunda gerekli teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, verdiğimiz hizmetlerin elektronik ortamda sunulmasına önem veriyoruz. Üniversitemizde öğrencilerimiz ve çalışanlarımız başta olmak üzere tüm paydaşlara ve toplumun bütün kesimlerine yönelik verilen hizmetlerin kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırılması için bir dizi yeni uygulamayı hayata geçirdik. Çalışanlarımıza yönelik uygulamaya soktuğumuz EDYS, EBYS, Avesis, Bapsis, Elektronik Randevu Sistemi, Turkuaz Masa ve bunlar gibi tüm birimler tarafından kullanılan sistemlerin tamamını SSO üzerinden tek şifre ile çalışabilecek hale getirdik. Şimdi dekimlik.ege.edu.tr adresine e-devlet ile giriş seçeneğini ekledik” diye konuştu.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ