Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

Ege Üniversitesinin 15. Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak görevi devraldı

       Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ege Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Necdet Budak, düzenlenen törenle görevi vekâleten yürüten Prof. Dr.  Beril Dedeoğlu’ndan devraldı. Ege Üniversitesi Rektörlüğü Senato Salonu’nda düzenlenen Devir teslim törenine;   Ege Üniversitesi Senato Üyeleri’nin yanı sıra akademisyen ve bürokratlar katıldı. 
    "Üniversiteme vefa borcumu ödemek için bu kez Rektör olarak geri dönüyorum.’’


        Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Bugün benim için çok özel ve anlamlı bir gün. Yıllar önce dersliklerinde okuduğum akademik kariyerimin en önemli dönüm noktalarını yaşadığım ve sonrasında da beni ülkeme hizmet etmek için uğurlayan üniversiteme vefa borcumu ödemek için bu kez Rektör olarak geri dönüyorum. Zira   onurlu ve bir o kadarda sorumluluğu ağır olan bu görevi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ile aldım. Kendilerine bu takdirlerinden ötürü sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yine bu süreçte desteklerini esirgemeyen Başbakanımız Binali Yıldırım’a ve YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç hocamıza da sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Ayrıca bu yeni dönemin tüm akademik,  idari personele ve  öğrencilerimize hayırlı uğurlu  olmasını diler,  başarılarla  dolu bir yıl  olmasını temenni ederim’’ dedi.
     ‘’Ege Üniversitesi’nin kapasitesine, olanaklarına şahitlik ettim.’’
          Çok uyumlu bir ekiple çalıştığını vurgulaya Prof. Dr. Beril Dedeoğlu; güzel dostluklar elde ettim. Ege Üniversitesi’nin kapasitesine, olanaklarına şahitlik ettim. Tıp, ziraat gibi bir çok dal ile ilgili bilgi sahibi oldum. Sizlerle çok güzel bir dönem geçirdim, dedi.
           Konuşmaların ardından gerçekleşen devir teslim töreninde,  Prof. Dr. Beril Dedeoğlu,  yeni rektör Prof. Dr. Necdet Budak’a Rektörlük cüppesini giydirdi. Görevi devralan Ege Üniversitesi 15. Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak tarafından ise Prof. Dr. Beril Dedeoğlu’na Ege Üniversitesine vermiş olduğu hizmetler dolayısıyla teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi. Tören,  Ege Üniversitesi Rektörlüğü önünde gerçekleşen toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.