canlı destek

Sağlık Hizmetleri

Öğrencilerimizin sağlık sorunları yaşamaları halinde başvuracakları birim Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı binasında hizmet veren Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniği ve Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Polikliniği’dir. Ege Üniversitesi Kampüs Polikliniği bünyesinde Dahiliye, Dermatoloji, Göz, KBB, Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı, Psikiyatri, Göğüs, Diş Poliklinikleri yer almaktadır. Radyoloji ve laboratuvar hizmetleri verilmektedir.

Göz, KBB ve kadın doğum doğum haftanın belli günlerinde poliklinik hizmeti vermektedir.

Ayrıca hem emekli hem çalışan öğretim üyesi muayenesi yapılmaktadır. B Polikliniği sadece çalışan ve emekli öğretim üyelerine randevu hizmeti vermektedir.

NASIL YARARLANILIR?

Kampüs Polikliniği hafta içi 08.00-16.00 saatleri arasında hasta kabul etmektedir.

Personel, personelin birinci derece yakını ve öğrenciler herhangi bir sağlık problemi ile karşılaştığında kampüs içerisinde yer alan EÜ Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniğine ve EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Polikliniğine nüfus cüzdanı ve öğrenci kimliği ile başvurabilmektedir. Yabancı uyruklu burslu öğrenciler Türkiye’ den aldıkları vatandaşlık numarası yazılı kimlikleriyle, bursu olmayan yabancı uyruklu öğrenciler SGK’ dan Genel Sağlık Sigortası işlemini yaptırdıktan sonra, Suriyeli öğrenciler Eğitim ve Araştırma Hastanelerinden sevkli olarak başvurabilirler.

5510 sayılı Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun tüm hükümlerinin 01.01.2012 tarihinde uygulamaya konulması nedeniyle tüm öğrenciler öncelikle anne ve babasının güvencesi ne ise onunla bakılabilmektedirler. Ailesinin güvencesi olmayan öğrencilerin ise 5510 sayılı Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 01.04.2017 tarihinde yapılan değişikliklerini incelemesi gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için;

EÜ Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniği İlk Kayıt

Tel : 0 (232) 311 12 70 0 (232) 311 36 70

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ