Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

Ege Üniversitesi’ne Büyük Onur

Ege Üniversitesi 60 yılı aşkın eğitim öğretim ve bilim üretme tecrübesiyle uluslararası alanda kendini kanıtlamış durumda. Bu niteliği YÖK tarafından da tescillendi.Yükseköğretim Kurulu(YÖK) tarafından verilen “Alan Odaklı Başarı Ödülleri”nde Ege Üniversitesi Tıp alanında uluslararası düzeyde rekabet edebilirlik ödülüne layık görüldü. YÖK’te düzenlenen törende ödülü Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’tan aldı.

YÖK tarafından düzenlenen "Küresel Rekabet Ortamında Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Toplantısı"nda, uluslararası alanda başarı gösteren üniversitelere "Alan Odaklı Başarı Ödülleri" verildi.

EGE ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI BİR MARKADIR

Ege Üniversitesi markasının uluslararası alandaki yerini göstermesi açısından büyük önemi olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Necdet Budak “Tıp fakültemiz üniversitemizin en köklü fakültelerinden. Yıllar içinde gerek bilimsel birikimi, gerekse bölgenin şifa dağıtan en büyük sağlık kuruluşu olarak liderliğini sürdürmekte. Ege Üniversitesi’nin tıp alanında aldığı ödülde fakültenin çok çeşitli alanlarda tanı tedavi ve cerrahi uygulamalar yapması, tıbbın her alanında bilim üretiyor olması, bilimsel yayınlarının çokluğu ve kalitesinin yüksek olması gibi kriterler etkili oldu. Ege Üniversitesi’nin başarı çıtasını uluslararası alanda daha yükseğe çıkarmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz Başarıda emeği geçen akademisyenlerimize gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

YÖK tarafından, geçen yıl Quacquarelli Symonds(QS) yetkililerinden, Türkiye'deki üniversitelerin uluslararası düzeyde rekabet edebildiği alanların tespitine yönelik bir çalışma yapması istendi. QS Türkiye Ülke Direktörlüğü yetkilileri, bu kapsamda 46 alanda Türkiye'deki üniversitelerin çıktılarını değerlendirdi ve uluslararası düzeyde rekabet edebildiği alanları tespit etti. Bu kapsamda başarılı olduğu belirlenen üniversitelere, "Küresel Rekabet Ortamında Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Toplantısı"nda, "Alan Odaklı Başarı Ödülleri" verildi.

Ege Üniversitesi ilk 400 arasına girdi

Londra merkezli derecelendirme kuruluşu QS tarafından yapılan çalışmalarda, dünyadaki bin üniversite arasından ilk 400’e 10 Türk üniversitesi girebildi. Bu üniversiteler arasında yer alan Ege Üniversitesi, ‘Alan Odaklı Başarı Ödülleri’nde tıp alanında uluslararası düzeyde rekabet edebilirlik ödülüne layık görüldü. İlk 10’da yer alan diğer üniversiteler ise şöyle; Ankara, Bilkent, Boğaziçi, Ege, Hacettepe, İTÜ, İstanbul, Koç, ODTÜ ve Sabancı üniversiteleri.