Ege Üniversitesi

"Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek"

Kampüste Sosyal Yaşam

Kampüste Sosyal Yaşam

Öğrencilerin ders dışındaki zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesini amaçlayan Üniversitemizde, yıl boyunca çok sayıda ve çeşitlilikte sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif etkinlik düzenlenmektedir. Öğrencilerimiz, gerçekleştirilen çok sayıda konferans, sempozyum ve seminerler ile akademik bilgi birikimlerine sosyal, sanatsal ve kültürel faaliyetler ile elde edilen birikimlerini de ekleyebilmektedir. Bu sayede Ege Üniversitesi öğrencileri, bir kampüs üniversitesinde okuyor olmanın avantajlarını yaşayarak, üniversiteden sadece mesleki alanlarında güçlü bilgi donanımına sahip kişiler olarak değil; kültürel, sanatsal ve sosyal açıdan da gelişmiş bireyler olarak mezun olmaktadırlar.

Geleneksel olarak gerçekleştirilen etkinlikler arasında her Mayıs ayında düzenlenen Bahar Şenlikleri, iki yılda bir düzenlenen, görsel sanatlar alanında ulusal ve uluslararası sanatçıları ve eserlerini sanatseverler ile buluşturan ve İzmir’de bir ilk olma özelliğini taşıyan EgeArt Sanat Günleri; yaşamı ve eserleri ile topluma örnek olmuş iş, sanat, akademik ve entelektüel çevreden önemli isimlerin kampüste ağırlandığı Kampüste Konuk Var söyleşileri; yayınevleri ve kitapevlerinin yanı sıra yazarların da çeşitli söyleşiler ile katılım gösterdiği Ege Kitap Günleri gibi etkinlikler yer almaktadır.

Ayrıca Üniversitemizde, öğrencilerimize etkin olarak çalışabilecekleri ortamlar yaratan, ilgi alanlarına uygun 69 öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Raftingden modern dansa kadar, geniş bir yelpazede, yıl boyunca faaliyetlerini sürdüren bu topluluklar, yıl sonlarında düzenlenen gösterilere ve yapılan yarışmalara katılarak çalışmalarını sergilemektedirler.